Fener Bahçe Fan Club
Üye değilseniz, kayıt olunuz!. Üyeyseniz giriş yapınız!
Fener Bahçe Fan Club
Üye değilseniz, kayıt olunuz!. Üyeyseniz giriş yapınız!
Fener Bahçe Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fener Bahçe Fan Club

Tüm Fenerbahçelilere Burada Bekliyoruz !! Durma üye ol !!

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» [Biyoloji] Bal Nedir?
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:15 am tarafından SpR

» Tanışma Mekani
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:08 am tarafından qFb

» Ruh Haliniz?
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:08 am tarafından qFb

» Gönülden Fener'e Bağlıyız !
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:04 am tarafından CiqDem_Fb

» Fenerbahce
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:04 am tarafından CiqDem_Fb

» 1907

» Kemal Sunal Askerde (Borazan)
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:03 am tarafından CiqDem_Fb

» Kutsi - İlan-ı Aşk
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:00 am tarafından CiqDem_Fb

» Son harfiyle isim
“Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 9:59 am tarafından CiqDem_Fb

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

“Bu maç güzelliklerle anılsın”

YazarMesaj
SmH
Süper Moderatör

Süper Moderatör
SmH

“Bu maç güzelliklerle anılsın” Empty
MesajKonu: “Bu maç güzelliklerle anılsın”   “Bu maç güzelliklerle anılsın” Icon_minitimeCuma Mart 26, 2010 5:39 pm

Kaptanımız Alex de Souza, hafta sona oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe lig maçının güzelliklerle anılacak bir maç olması temennisinde bulundu. Alex, Emre'nin sakatlığından Özer hakkındaki görüşlerine kadar bir çok konuya da değindi.
Kaptanımız Alex de Souza, Takımımızın bugün gerçekleştirdiği antrenman sırasında, yenilenme çalışmalarını tamamladıktan sonra basın mensuplarının yanına giderek Galatasray-Fenerbahçe maçı hakkındaki görüşlerini açıkladı ve medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Sözlerine "Derbi hakkında konuşmadan önce, çok daha önemi bir konuya değinmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Kulübü eski başkanı Özhan Canaydın vefat etti. Bu nedenle duyduğum üzüntüye değinmek istiyorum" diyerek başlayan Alex, Özhan Canaydın'ın bütün sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileklerini iletti. Daha sonra hafta sonu oynanacak Galatasaray maçıyla ilgili görüşlerini açıklayan Alex, "İki takım açısından baktığımızda, ligdeki konumları göz önüne aldığımızda kritik gözüküyor. Maçın, saha içinde ve saha dışındaki güzelliklerle anılması çok daha güzel olacak. İki takım da kazanmak isteyecek. Galatasaray, kendi evinde avantaj kazanmak isteyecek. Önemli olan maçın, içinde yaşanan güzellikle anılması" diye konuştu.
Maçın sonucuna göre lig yarışını değerlendirirken "Maçı kaybeden taraf hedefinden oldukça uzaklaşacak. Bunun hakkında yorum yapmak için, Bursa maçının sonucuna bakmak lazım. Berabere biterse yine Bursa maçına bakmak lazım" diyen Alex, "Şu an için Bursa en şanslı takım. Çünkü Galatasaray'a 5, bize 6 puan fark atmış durumdalar. Fakat bu durum haftaya belki değişebilir. Her hafta yaşanan sonuçlara göre, skorlara göre ligde şekillenme olacak. Şu anda 3-4 takım şampiyonluk için yarışıyor. Derbi maçına göre Bursa avantaj yakalayabilir. Her hafta yorumlar değişebilir ama şu anda en önde Bursa olduğu için avantajlı olan Bursaspor" dedi.

"Özhan Canaydın'ın en büyük dileği Fenerbahçe'nin Ali Sami Yen Stadı'na alkışlarla çıkmasıydı. Bu maçta bu olabilir mi?" şeklindeki bir soru karşısında Alex, "Elbette ki sıkıntılı bir durum. Galatasaray ailesi için sıkıntılı ve üzüntülü bir dönem geçiyor. Elbette ki güzel örnekler yaşanabilir. Maça baktığımızda net konuşmak gerekirse, Galatasaray taraftarı Fenerbahçe takımını sahaya girdiği zaman alkışlamak zorunda değil. Fakat herhangi bir takımın, başka takımın sahasında istediği tek şey saygıdır. Galatasaray taraftarı, büyük bir taraftardır. Onların bu saygıyı göstereceğine inanıyorum. Çocuğu, eşi, aileleriyle stada gelen insanlar var. Statlara bazen yabancı maddeler atılıyor. Bunlar futbola yakışmıyor. Ben de taraftarı olduğum, tuttuğum takımın maçlarına gidip tezahürat yaptım. Maçın sonunda taraftarda ya kazanmış olduğundan dolayı yaşadığı mutluluk; ya da kaybettiği için üzüntü vardır. Umuyorum bu maçta da sadece bu olur. Pazar günü bu maç yaşanacak ve Pazartesi güneş yeniden doğacak, hayat devam edecek. Yaşanılan üzüntü ya da sevincin sadece skor ile gelen üzüntü ve sevinç olacağı bir maç olur. Biz de Fenerbahçeli futbolcular olarak elimizden gelenin en iyisini gösterip, kazanmak için gidiyoruz. Umuyorum, galip gelerek buraya döneceğiz. Umuyorum ki bu bir milat olur. Biz hiçbir zaman istemeyiz. Galatasaray'ın Kadıköy'de taraftarlarımız tarafından hırpalanması ve yaralanmasını da istemeyiz. Biz de Ali Sami Yen'e gittiğimizde böyle şeyler yaşamak istemeyiz. İnönü'de benin kafama para gelmişti. Bu gözüme de gelebilirdi ve şimdi sizlere kör olarak konuşuyor olabilirdim. Saha içindeki rekabet futbolculardan ibarettir. Maç devam ederken taraftarlar takımını sonuna kadar desteklesin. Geriye kalan futbolcuların ayaklarındadır" diye konuştu.
Galatasaray ile oynanan son maçta olduğu gibi futbolcuların da saha içinde olaylara karıştığı hatırlatıldığında ise Alex, "Açıkçası anlamıyorum ve çok kötü buluyorum. İlk yarıda benzer bir olay yaşanmıştı. Kafamın aldığı bir olay değil. Neden insanlar daha maç başlamadan kavga ederler. Aslında maçta da kavga kabul edilebilir bir şey değil. Kavga sporun çinde maç öncesi ya da maç sonrası kafama girmiyor" diye konuştu.
Başkanımız ve yöneticilerimizin son dönemlerde Samandıra'da bulunmaları sorulduğunda ise Alex, "Ben kesinlikle bunun bizi rahatsız etmediğini söylemek istiyorum. Çünkü sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz.. Bu kulübün çalışınayız. Şu anda yapılması gereken, en doğru olan şey buydu. Burada tesislerimiz içinde birlik gösterip, maçlara hazırlanmaktan. kesinlikle rahatsızlık duymadım" diye konuştu.
Emre'nin sakatlığı hakkında ise Alex, "Emre konusunda beklememiz gerekiyor. Doktor net bir açıklama yapmadı. Emre'nin oynamasını istiyoruz. Fakat oynamadığı durumda da Daum un elinde opsiyonlar var. Kimi oynatırsa elinden geleni yapacaktır" dedi.
Özer hakkında ise Alex, "Özer'in ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu tartışmaya gerek yok. Üst düzey kalitesi olan bir oyuncu.Fakat karakteristik olarak benimle benzeştiğini düşünmüyorum. Onun kendine özgü,benim kendime özgü karakteristik özelliklerim var. Eminim çok parlak bir geleceği olan genç bir futbolcu. Özer'e sonsuz desteğim var" şeklinde konuştu.

“Bu maç güzelliklerle anılsın” 2010-03-25_alex1

“Bu maç güzelliklerle anılsın” 2010-03-25_alex2

“Bu maç güzelliklerle anılsın” 2010-03-25_alex446

“Bu maç güzelliklerle anılsın”
1 sayfadaki 1 sayfası